WORD w Łodzi Ośrodek Terenowy w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi 91-406, ul. Nowy Józefów 52/54
Oddział Terenowy w Sieradzu 98-200 Sieradz, ul. 3 Maja 7 tel. 43 822 62 68 fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

27-04-2010, 12:10

XXXIII TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM


Trzyosobowe reprezentacje 12 szkół podstawowych i 11 gimnazjów zmierzyły się w walce o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu w ramach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 20 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej.

69 zawodników walczyło także o dwa rowery górskie - indywidualne nagrody ufundowane przez firmę Medana - Pharma S.A. i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie szkół podstawowych i w grupie gimnazjów. W rolę sędziów głównych i pomocniczych wcielili się funkcjonariusze sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Organizatorzy turnieju postawili przed zawodnikami dwa zadania. Pierwsze polegało na rozwiązaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Test dla szkół podstawowych był testem jednokrotnego wyboru. Gimnazjaliści mieli trudniejsze zadanie bo musieli zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru i zawierającego zdecydowanie trudniejsze pytania. W tym roku żaden zawodnik nie rozwiązał testu bezbłędnie. Drugie zadanie, to pokonanie rowerowego toru przeszkód z jak najmniejszą ilością punktów karnych. W tej konkurencji najlepsi okazali się gimnazjaliści z Goszczanowa pokonując tor przeszkód z zaledwie 3 punktami karnymi, ale błędy popełnione przy rozwiązywaniu testu sprawiły, że w końcowej klasyfikacji drużyna gimnazjalistów z Goszczanowa zajęła drugie miejsce.

Pierwsze miejsca i Puchary Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu zdobyli:

  • w kategorii szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa z Goszczanowa.
  • w kategorii gimnazjów - Gimnazjum Nr 1 im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu.

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów górskich zostali:

  • Damian Weygand ze Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu
  • Paweł Walczak z Gimnazjum Nr 1 im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu składa gratulacje uczestnikom turnieju oraz serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i fundatorom nagród.

Poniżej krótka dokumentacja fotograficzna z przebiegu turnieju.