WORD w Łodzi Ośrodek Terenowy w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi 91-729, ul. Smutna 28
Oddział Terenowy w Sieradzu 98-200 Sieradz, ul. 3 Maja 7 tel. 43 822 62 68 fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

27-04-2010, 12:58

XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny


23 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu odbyły się eliminacje regionalne XIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestniczyło w nich 10 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z pięciu powiatów województwa łódzkiego : wieruszowskiego, łaskiego, pajęczańskiego, zduńskowolskiego i sieradzkiego.

Zadania jakie organizatorzy konkursu postawili przed zawodnikami wymagały nie tylko wiedzy teoretycznej z przepisów ruchu drogowego, ale i praktycznych umiejętności takich jak sprawnościowa jazda samochodem osobowym i motorowerem na czas. Kolejnym zadaniem konkursowym było praktyczne udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku drogowego.

Rywalizacja o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Turniejowym zmaganiom przyglądali się żołnierze żandarmerii wojskowej, ratownicy medyczni oraz strażacy.

Najlepiej przygotowaną drużyną turnieju, która zdobyła pierwsze miejsce w eliminacjach regionalnych, była reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Sześć drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki reprezentować będzie region sieradzki w eliminacjach na szczeblu województwa.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu składa gratulacje uczestnikom turnieju oraz serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i fundatorom nagród.