WORD w Łodzi Ośrodek Terenowy w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi 91-729, ul. Smutna 28
Oddział Terenowy w Sieradzu 98-200 Sieradz, ul. 3 Maja 7 tel. 43 822 62 68 fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

14-12-2011, 12:15

Akcja "Mikołaj na drodze" 2011


W dniach 5-7 grudnia 2011 roku pracownicy Działu BRD i Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu przeprowadzili kolejną edycję akcji „Mikołaj na drodze".

Zrealizowane przedsięwzięcie zgodne było z planem wydatków WORD w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w 2011 roku (Dz.I poz. 7). Akcja przeprowadzona została we współpracy z Komendami Powiatowymi Policji na terenie działania WORD. Uczestniczyły wszystkie komendy z rejonu tj. Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Poddębice, Wieluń, Wieruszów, Pajęczno. Mikołaj spotkał się z niechronionymi użytkownikami ruchu na drogach, przed szkołami i w placówkach oświatowych. Podczas spotkań przeprowadzone zostały krótkie pogadanki i konkursy ze znajomości przepisów bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów. Mikołaj odwiedził również kandydatów na kierowców w poczekalniach WORD. Życząc pomyślnego egzaminu przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i obdarował słodyczami. Wszyscy uczestnicy spotkań z Mikołajem otrzymali słodycze a uczestnicy pogadanek i konkursów dodatkowo prezenty wśród których było 400 zestawów z elementami odblaskowymi dla dzieci (opaska, brelok, smycz).

W czasie akcji bezpośrednie relacje transmitowane były przez lokalne rozgłośnie radiowe, a następnie ukazały się reportaże w telewizjach regionalnych i prasie. Łącznie w akcji uczestniczyło 1320 osób. Dziękujemy za współpracę policjantom, dyrektorom placówek oświatowych i lokalnych mediów. Życzymy bezpiecznego korzystania z dróg i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Mikołaj na ulicy w Pajęcznie

 

Znamy przepisy ruchu drogowego- konkurs w Wieluniu

 

Kolejka po prezent do Mikołaja w Wieruszowie

 

Mikołaj to nie kominiarz ale też przynosi szczęście na egzaminie, a na pewno poprawia humor.

 

W pracy Mikołajowi we Wróblewie pomagali policjanci z KP Policji w Sieradzu

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórczynie z ciekawością słuchały pogadanki Mikołaja i policjantów z KP Policji w Łasku

 

We wszystkich szkołach, które odwiedził Mikołaj, spotkał się on z sympatią i dużym zainteresowaniem dzieci. Zwłaszcza gdy sięgał do worka z upominkami i słodyczami. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr.7 im. Władysława Broniewskiego w Zduńskiej Woli także długo nie pozwalały Mikołajowi opuścić jej murów.

 

Powodzenia na egzaminie i do zobaczenia za rok - życzy Mikołaj z WORD-u.