Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu, 98-200 Sieradz ul. 3 Maja 7
tel. 43 822 62 68, 43 822 62 69, tel./fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

12-06-2012, 09:17

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Załęczu


W dniu 5 czerwca br. w Ośrodku ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady BRD. Podczas posiedzenia dokonano uroczystego otwarcia stacjonarnego miasteczka ruchu drogowego wybudowanego przy zaangażowaniu środków Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Sieradzu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach. Wśród wielu gości w uroczystości uczestniczyła wojewoda łódzka Jolanta Chełmińska i wicemarszałek województwa łódzkiego Dorota Ryl.

Dyrektorzy Ośrodków odebrali przyznane WORD-om srebrne medale za zasługi dla ZHP. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego podczas konkursów organizowanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi.

Otwarcie miasteczka było okazją do wspólnej zabawy, a uczestnicy konkursów zostali obdarowani gadżetami odblaskowymi poprawiającymi ich widoczność na drodze. Podczas wakacji na nowo powstałym miasteczku będą prowadzone przez pracowników WORD-ów zajęcia wychowania komunikacyjnego. Poniżej galeria zdjęć z przebiegu uroczystości.