WORD w Łodzi Ośrodek Terenowy w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi 91-729, ul. Smutna 28
Oddział Terenowy w Sieradzu 98-200 Sieradz, ul. 3 Maja 7 tel. 43 822 62 68 fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

20-12-2012, 13:21

"Mikałaj na drodze" 2012


 

 

W dniach 6-7 grudnia 2012 roku pracownicy Działu BRD i Szkoleń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu przeprowadzili kolejną edycję akcji „Mikołaj na drodze".

Zrealizowane przedsięwzięcie zgodne było z planem działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja przeprowadzona została we współpracy z Komendami Powiatowymi Policji na terenie działania WORD. Uczestniczyły wszystkie komendy z rejonu tj. Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Poddębice, Wieluń, Wieruszów, Pajęczno. Mikołaj spotkał się z niechronionymi użytkownikami ruchu na drogach, przed szkołami i w placówkach oświatowych. Podczas spotkań przeprowadzone zostały krótkie pogadanki i konkursy ze znajomości przepisów bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów. Mikołaj odwiedził również kandydatów na kierowców w poczekalniach WORD oraz dzieci sieradzkich spółdzielców podczas zabawy choinkowej. Życząc pomyślnego egzaminu przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i obdarował słodyczami. Wszyscy uczestnicy spotkań z Mikołajem otrzymali słodycze a uczestnicy pogadanek i konkursów dodatkowo prezenty wśród których było 900 zestawów z elementami odblaskowymi dla dzieci (opaska, brelok,).

W czasie akcji bezpośrednie relacje transmitowane były przez lokalne rozgłośnie radiowe, a następnie ukazały się reportaże w telewizjach regionalnych i prasie. Łącznie w akcji uczestniczyło 1390 osób. Dziękujemy za współpracę policjantom, dyrektorom placówek oświatowych i lokalnym mediom. Życzymy bezpiecznego korzystania z dróg i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Poniżej przedstawiamy kilka fotografii z przebiegu akcji.