WORD w Łodzi Ośrodek Terenowy w Sieradzu
Biuletyn Informacji Publicznej
InfoCar
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi 91-729, ul. Smutna 28
Oddział Terenowy w Sieradzu 98-200 Sieradz, ul. 3 Maja 7 tel. 43 822 62 68 fax 43 822 62 67
Oferta
Jesteś w: Strona główna » Wiadomości

Wiadomości

21-01-2014, 13:38

Trzeźwy poranek 2014


Dnia 20 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Policja wzmogła kontrole drogowe stanu pojazdów i trzeźwości kierowców. W tym dniu pracownicy WORD uczestniczyli wraz z policjantami KP Policji w Wieluniu w akcji „Trzeźwy poranek". W newralgicznym miejscu miasta gdzie „ ósemka" krzyżuje się z drogą krajową nr 45 policjanci prowadzili badanie trzeźwości kierowców. Każdy z kontrolowanych otrzymywał breloczek od fundacji Bezpieczna Droga z ostrzegawczym napisem „piłeś - nie jedź". Pracownicy WORD swoje działania edukacyjne prowadzili na terenie stacji paliw STATOIL. Dzięki uprzejmości stacji paliw , na jej terenie wyznaczony został punkt, gdzie na specjalnym torze uzmysławiano uczestnikom ruchu drogowego jak wygląda reakcja organizmu po spożyciu alkoholu. Przy użyciu alko - gogli, które pokazywały 1,8 promila, kierowcy przechodzili między ustawionym pachołkami. Na własnej skórze mogli przekonać się jak trudno przy tak zaburzonym postrzeganiu przejść po torze, a co dopiero zapanować nad pojazdem. Wszyscy jednogłośnie wyrażali opinię, że ktoś kto wsiada za kółko na tzw. podwójnym gazie stanowi olbrzymie zagrożenie.
Krótki test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy był dla wielu osób okazją do otrzymania wartościowych nagród i gadżetów ufundowanych przez WORD i STATOIL.
Policjanci w trakcie dzisiejszej akcji kontroli trzeźwości, wykluczyli z ruchu jednego kierowcę, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.