Categories: brd
      Date: kwi 27, 2010
     Title: XXXIII  TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Trzyosobowe reprezentacje 12 szkół podstawowych i 11 gimnazjów zmierzyły się w walce o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu w ramach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 20 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej.Trzyosobowe reprezentacje 12 szkół podstawowych i 11 gimnazjów zmierzyły się w walce o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu w ramach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 20 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Wojciecha Janczaka w Charłupi Małej.

69 zawodników walczyło także o dwa rowery górskie - indywidualne nagrody ufundowane przez firmę Medana - Pharma S.A. i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie szkół podstawowych i w grupie gimnazjów. W rolę sędziów głównych i pomocniczych wcielili się funkcjonariusze sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Organizatorzy turnieju postawili przed zawodnikami dwa zadania. Pierwsze polegało na rozwiązaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Test dla szkół podstawowych był testem jednokrotnego wyboru. Gimnazjaliści mieli trudniejsze zadanie bo musieli zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru i zawierającego zdecydowanie trudniejsze pytania. W tym roku żaden zawodnik nie rozwiązał testu bezbłędnie. Drugie zadanie, to pokonanie rowerowego toru przeszkód z jak najmniejszą ilością punktów karnych. W tej konkurencji najlepsi okazali się gimnazjaliści z Goszczanowa pokonując tor przeszkód z zaledwie 3 punktami karnymi, ale błędy popełnione przy rozwiązywaniu testu sprawiły, że w końcowej klasyfikacji drużyna gimnazjalistów z Goszczanowa zajęła drugie miejsce.

Pierwsze miejsca i Puchary Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu zdobyli:

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów górskich zostali:

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu składa gratulacje uczestnikom turnieju oraz serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i fundatorom nagród.

Poniżej krótka dokumentacja fotograficzna z przebiegu turnieju.