Categories: brd
      Date: lis  4, 2008
     Title: Finał regionalny Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2008 w Sieradzu

11 trzyosobowych drużyn zmierzyło się w walce o czołowe miejsca w tegorocznej edycji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Finał eliminacji regionalnych odbył się w Sieradzu 11 kwietnia 2008 roku.

Regulamin turnieju obejmował cztery konkurencje:11 trzyosobowych drużyn zmierzyło się w walce o czołowe miejsca w tegorocznej edycji Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Finał eliminacji regionalnych odbył się w Sieradzu 11 kwietnia 2008 roku.

Regulamin turnieju obejmował cztery konkurencje:

Turniejowe zmagania rozpoczęły się od rozwiązania testu pisemnego W dalszej części turnieju zawodnicy zmagali się kolejno z motorowerem, samochodem i fantomem oraz udzielali pomocy swoim „rannym" kolegom.

Po zakończeniu wszystkich przewidzianych regulaminem konkurencji Komisja Sędziowska działająca pod przewodnictwem Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu Janusza Grdenia ustaliła ilość punktów zdobytych przez poszczególne drużyny i ostateczną kolejność zdobytych miejsc.

I miejsce - 39,2 pkt - drużyna Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu występująca w składzie:

II miejsce - 26,7 pkt - drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu w składzie:

III miejsce - 26 pkt - drużyna Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie pow. Wieruszowski w składzie:

Kolejne punktowane miejsca uzyskały drużyny:
IV miejsce - Zespół Szkół w Działoszynie pow. Pajęczański,
V miejsce - Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu,
VI miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie pow. Sieradzki

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez m. in.:
Inspektorat PZU S.A. w Sieradzu, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sieradzu, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, Szkołę Nauki Jazdy „ AUTO - MARGO - SZCZEŚNIAK w Sieradzu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu

Dokonując oficjalnego zakończenia turnieju Dyrektor WORD w Sieradzu Henryk Waluda podziękował organizatorom i sponsorom tegorocznego turnieju. Pogratulował również zawodnikom bardzo dobrej znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętności prowadzenia pojazdów oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

{cms_module module='album' albums="1"}